Resim Alt Etiketi

Drone Haritalama

 

Fotogrametrik Nirengi yöntemi ve Cors RTK cihazı kullanarak yaptığımız Drone ile Haritalama hizmetlerimizde sizler için sunduğumuz dosya formatlarımız ihtiyaçlarınıza göre değişmektedir.

Global Mapper, ArcGIS, QGIS gibi haritalama programlarında kullanılmak üzere DSM ve Ortofoto GeoTIF dosyası üretimi yapmaktayız. Bunun yanında arazi yüzey modellerini SHP ve DEM olarak sizlere sunmaktayız.

Autocad, Netcad gibi üzerine proje çizilebilecek programlarda kullanmak üzere
LAS,PLY,XYZ Nokta bulutu ve DXF formatında araziyi belirten dosyalar üretebiliriz.
Bu programlarda yüksek kalite tif formatıyla altlık olarak kullanabileceğiniz Ortofoto
görüntüsü vermekteyiz.

Ayrıca 3D Modelleme ihtiyaçlarınıza göre 3DSMAX, MAYA gibi programlarda kullanmak üzere FBX, OBJ 3D MESH dosyası üretiminin yanında yüksek kalite texture dosyalarını da vermekteyiz.

 

Sayısal Yüzey Modeli ve yüzlerce veya binlerce görüntünün işlenmesi ile oluşturulan 3D nokta bulutlarıdır. Çıktılar 1 cm’nin altında piksel boyutlarında veya yer örnekleme aralığında görüntülenebilir. 100 Dönümlük bir alanın 80 dakikada drone ile çekiminin ardından 24 saat içinde elinizde 3D modell bir ortofoto ve 3D Max kullanabileceğiniz mesh uzantılı dosyalarınız elinizde olur .

Fotogrametri görselleştirmesi ve yorumlanması LİDAR’dan daha kolay olan yeryüzünün tam renkli 2D ve 3D modellerini üretir. Fotogrametrinin ana çıktısı işlenmemiş görüntüler, ortofoto haritalar, Sayısal Yüzey Modeli ve yüzlerce veya binlerce görüntünün işlenmesi  ile oluşturulan 3D nokta bulutlarıdır. Çıktılar 1 cm’nin altında piksel boyutlarında veya yer örnekleme aralığında görüntülenebilir. 100 Dönümlük bir alanın 80 dakikada drone ile çekiminin ardından 24 saat içinde elinizde 3D modell bir ortofoto ve 3D Max kullanabileceğiniz mesh uzantılı dosyalarınız elinizde olur .İster Arazinizin kübajını hesaplayın dilerseniz projenizi 3D alana 3D olarak yerleştirin eğim analizi yapın gerekli tüm sayısal bilgiler Sayısal Yüzey Modeli ile 24 saatte elinizde zamandan ve paradan kazanmak isterseniz bize ulaşın

Ayrıntılı bilgi için https://dronharita.com/  http://droneharita.com/